Ràdio Palafrugell

Informació local

Current track

Title

Artist


Palafrugell torna a homenatjar a l’esport local amb la 37a Festa de l’Esport

Escrit per a 9 d'Abril de 2022

  • Ràdio Palafrugell ha emès cada dia un especial dedicat a la Festa de l’Esport i a les nominacions
  • Enguany, Ramon Estapinyà rebrà la Medalla de l’Esport

El proper diumenge 10 d’abril de 2022 a partir de les 7 de la tarda, tindrà lloc al Teatre Municipal de Palafrugell, la XXXVII edició de la Festa de l’Esport Palafrugellenc.

Enguany, la Festa de l’Esport coincideix amb la commemoració del 50 aniversari del Club Atlètic Palafrugell.

En el decurs de la nit, es farà l’elecció del millor esportista masculí i femení, la millor entitat, el millor entrenador/a amateur i l’entrega de la Medalla de l’Esport. Aquest any, la Medalla de l’Esport serà per Ramon Estapinyà, per la seva vinculació al món de l’atletisme i a la competició en categoria sènior.

D’altra banda, com és habitual es comptarà amb un convidat d’honor, que enguany serà en David Fuster Amat, corredor de curses de muntanya i de maratons solidàries.

Us oferim la llista de nominats i els àudios amb les impressions de la major part dels nominats i nominades, dins els especial que cada dia, de dilluns a divendres, hem ofert al matinal de Ràdio Palafrugell.

LLISTA DE NOMINATS

ENTITATS ESPORTIVES
Club Handbol Garbí.
Agrupació Excursionista Palafrugell.
Club Nàutic Tamariu
Club Tennis LLafranc
Club Hoquei Palafrugell
Associació Deportiva La Sauleda
Gimnàstica Rítmica Palafrugell

Programa especial Festa de l’Esport – Millor Entitat

ESPORTISTA MASCULÍ
ORIOL PUNSETI BONACHERA . Club Handbol Garbí.
JUAN PEDRAZA RODRÍGUEZ. Club Atlètic Palafrugell.
JOSEP FERRER PLANA  Agrupació Excursionista Palafrugell. 
JOAQUIM ESTEBA SUQUET Club Nàutic Tamariu
ALBERT BUCH OLIVERAS Club Hoquei Palafrugell
JORDI PLANA OLIVER AD La Sauleda
MARC ROMERO REINA FC Palafrugell

Programa especial Festa de l’Esport – Millor Esportista Masculí

ESPORTISTA FEMENINA
BERTA FRIGOLA ESPONELLÀ. Club Handbol Garbí.
JOANA ALEÑÀ SERRANO . Club Atlètic Palafrugell.
MIREIA COSTAS TULLA. Patinatge Artístic Palafrugell.
MARINA BAGUER ORTIZ DE LA TABLA Club Hoquei Palafrugell
MARTINA LEON QUERO Club Rítmica Palafrugell
PAULA LUIS MILENA Futbol Club Palafrugell

Programa especial Festa de l’Esport – Millor Esportista Femenina

ENTRENADOR/A AMATEUR
ROGER PIFERRER  LUMBRERAS (Club Handbol Garbí)
DAVID BOSCH DEMJEN (Club Hoquei Palafrugell)
PERE LLOS PUIG (Club Atlètic Palafrugell)
ÀLEX LUIS CRUZ “SEPU” (AD La Sauleda)
LAURA DOBAÑO MARTÍNEZ (Club Rítmica Palafrugell)
PEDRO GUTIERREZ JARÉN (F.C. Palafrugell)

Programa especial Festa de l’Esport – Millor Entrenador/a Amateur

D’altra banda, també vam conversar al llarg de la setmana amb el regidor d’Esports de l’Ajuntament, Isidre Tenas.

Conversa amb el Regidor d’Esports, Isidre Tenas

Opinions dels lectors

Deixa una opinió

El teu correu electrònic no serà publicat. Required fields are marked *